Логотип компании B&K PARTNERS
(050) 186-18-51
(068) 301-27-03
пн-пт 9.00 - 18.00
сб-нд — за домовленістю
bkpartnerslawfirm@gmail.com
  • image
  • image
  • image
  • image

Реєстрація компаній з управління активами

Юристи «B&K partners» надають послуги з реєстрації компаній з управління активами (КУА).

Що мається на увазі під компанією з управління активами

Це акціонерне товариство чи ТОВ, що здійснює управління активами інститутів спільного інвестування (ІСІ) та має відповідну ліцензію Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

КУА бере участь в управлінні юридичною особою, акції (частки, паї) якої перебувають в управлінні КУА.

Так, КІФ обов'язково має заключати договір з КУА, а ПІФ утворюється,керується і ліквідується також КУА.

КУА має право водночас управляти активами кількох ІСІ.

КУА здійснює діяльність на підставі відповідної ліцензії НКЦПФР. При цьому на фондовому ринку заборонено поєднувати управління активами з іншими видами діяльності, крім передбачених законом випадків. Так, КУА може управляти іпотечним покриттям.

Вимоги до капіталу: статутного капіталу КУА має складати не менше 7 000 000 грн., частка держави у ньому не може перевищувати 10 %.

Також КУА створює резервний фонд у розмірі не менше 25 % статутного капіталу.

Вимоги до учасників та посадових осіб: у складі учасників КУА, що володіють прямо чи опосередковано частками від 10 і більше % статутного капіталу, не може бути фізичних осіб з непогашеною або незнятою судимістю за злочини проти власності, у сфері господарської діяльності та/або службової діяльності.

В КУА голова чи член наглядової ради, виконавчого органу, ревізійної комісії, ревізор, корпоративний секретар при цьому не може бути: народним депутатом України, членом КабМіну, керівником центрального чи місцевого органу виконавчої влади або місцевого самоврядування, військовослужбовцем, посадовою особою органів прокуратури, суду, СБУ, Нацполіції, держслужбовцем, а також не може мати непогашену або незняту судимість за злочини проти власності, у сфері службової чи господарської діяльності, або вчинити більше трьох адмінправопорушень на фондовому ринку.

Керівник КУА (виконуючий його обов'язки) зобов'язаний мати стаж роботи на фондовому ринку не менш ніж 2 роки.

Учасник КУА з істотною участю-фізична особа; особа, через яку здійснюватиметься опосередкований контроль за КУА; член виконавчого органу та/або наглядової ради власника КУА з істотною участю; керівник КУА та члени виконавчого органу КУА; головний бухгалтер; керівник служби внутрішнього аудиту – зобов'язані мати таку ділову репутацію за останні 2 роки, що відповідає критеріям ліцензійних вимог НКЦПФР.

Вимоги до персоналу і обладнання

КУА зобов'язана мати:

не менш ніж 3 (у тому числі керівник) сертифікованих фахівців з управління активами (а для діяльності з відокремленими підрозділами - не менше двох у кожному, у тому числі керівник), які при цьому не можуть бути посадовими особами, сертифікованими фахівцями в іншому професійному учаснику фондового ринку;

обладнання і програмне забезпечення відповідно до його діяльності та обсягу оброблюваної інформації, у тому числі пристрій безперебійного електроживлення та не менше 3 комп'ютерів, а також засоби зв'язку (телефон, електронна пошта, факс);

повністю відокремлене приміщення за адресою свого місцезнаходження (згідно ЄДР), загальною площею не менше ніж 30 м кв (для підрозділу - не менше ніж 20 м кв.), з вивіскою із найменуванням та місцем розташування біля входу та/або в холі будівлі, у якому зберігаються документи стосовно діяльності КУА та яке забезпечене доступом до нього інвалідам, маломобільним категоріям населення.

Закон України визначає значний обсяг ліцензійних вимог до створення і діяльності КУА. Юристи «B&K partners» володіють необхідним досвідом і забезпечать створення реально працюючої ліцензованої КУА згідно всіх норм закону.

Таким чином, в результаті співробітництва з «B&K partners» клієнт отримує:

  • консультації з питань утворення і діяльності КУА;
  • реєстрацію КУА як юридичної особи;
  • юридичний супровід приведення діяльності КУА у відповідність до ліцензійних вимог;
  • підготовку повного пакету документів для отримання ліцензії КУА;
  • представництво інтересів КУА та супроводження її ліцензійного пакету документів в НКЦПФР

Copyright 2013© bkpartners.com.ua
Юридичні послуги.
Всі права захищені.
Сайт створено "sd-studio.kiev.ua"