Години роботи

пн-пт 10.00 - 18.00; сб-нд за домовленістю

Замовити безкоштовну консультацію

Що таке кредитна спілка

Кредитна спілка – це неприбуткова організація, яка може створюватися фізичними особами, професійними спілками, їх об’єднаннями на кооперативних засадах, для задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об’єднаних грошових внесків членів кредитної спілки.

Виключним видом діяльності кредитної спілки є:

  • Надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту;
  • Залучення внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки.

Вимоги до кредитної спілки

  • Чисельність засновників (членів) кредитної спілки не може бути менше ніж 50 осіб, які можуть бути членами кредитної спілки та об’єднані хоча б за однією з таких ознак: мають спільне місце роботи чи навчання або належать до однієї професійної спілки, об’єднання професійних спілок, іншої громадської чи релігійної організації або проживають в одному селі, селищі, місті, районі, області.
  • Мати в наявності:

– власне або орендоване приміщення та відповідну комп’ютерну техніку;

– внутрішні правила, що регламентують порядок надання фінансової послуги (за кожним видом фінансової послуги окремий документ), та примірні договори зі споживачами даної фінансової послуги, які мають відповідати вимогам законодавства;

– облікову та реєструючу системи (програмне забезпечення та спеціальне технічне обладнання), які відповідають вимогам, встановленим законодавством у сфері ринків фінансових послуг, і передбачають ведення обліку операцій з надання фінансових послуг споживачам та подання звітності до контролюючих органів;

систему бухгалтерського обліку, що відповідає вимогам законодавства;

керівника та головного бухгалтера кредитної спілки, які відповідають професійним вимогам, встановленими законодавством для їх посад та мати свідоцтво, що засвідчує їх відповідність.

Основні етапи реєстрації кредитної спілки

Перший етап – створення юридичної особи в державних органах, яка в подальшому і буде кредитною спілкою. 

Другий етап – це внесення юридичної особи до Державного реєстру фінансових установ НБУ, для набуття статусу фінансової установи.

На третьому етапі – ліцензування.

На четвертому етапі відбувається постановка кредитної спілки на облік в Державній службі фінансового моніторингу як суб’єкта первинного фінансового моніторингу.

Компанія «B&K PARTNERS» супроводжує всі зазначені етапи. Також наша послуга з реєстрації кредитної спілки включає в себе:

  • Розробку договору і правил надання фінансових послуг;
  • Розробку повного пакету документів по веденню фінансового моніторингу відповідно до норм закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму»;
  • Розробку документації по внутрішньому аудиту.

Звертаючись до компанії «B&K PARTNERS», Ви можете бути впевнені, що реєстрація кредитної спілки  буде проведена швидко і якісно.

Отримати безкоштовну консультацію, у разі виникнення питань, Ви можете за телефоном +380501861851

Залишити заявку