Що таке фінансова компанія
Фінансова компанія є юридичною особою, яка внесена до Державного реєстру фінансових установ та яка надає одну чи декілька фінансових послу, зокрема:
- факторинг;
- надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту;
- переказ коштів;
- надання гарантій та поручительств;
- фінансовий лізинг;
- залучення фінансових активів із зобов’язанням щодо наступного їх повернення;
- управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю;
- торгівля валютними цінностями (зокрема: торгівля валютними цінностями в готівковій формі (раніше: обмін валют); переказ коштів; факторинг у частині здійснення розрахунків на території України в іноземній валюті між факторами та клієнтами за операціями з міжнародного факторингу щодо відступлення права грошової вимоги до боржника-нерезидента).
Вимоги до фінансової компанії
Фінансова компанія повинна мати:
- власний капітал у розмірі:
не менше ніж 3 млн грн для фінансових компаній, які планують надавати одну фінансову послугу
не менше ніж 5 млн грн для фінансових компаній, які планують надавати дві та більше фінансові послуги
- власне або орендоване приміщення, комп’ютерна техніка;
- внутрішні правила, що регламентують порядок надання; фінансової послуги (за кожним видом фінансової послуги; окремий документ), та примірні договори зі споживачами даної фінансової послуги, які мають відповідати вимогам законодавства;
- облікову та реєструючу системи (програмне забезпечення та спеціальне технічне обладнання), які відповідають вимогам, встановленим законодавством у сфері ринків фінансових послуг, і передбачають ведення обліку операцій з надання фінансових послуг споживачам та подання звітності до контролюючих органів;
- систему бухгалтерського обліку, що відповідає вимогам законодавства;
- керівника та головного бухгалтера, які відповідають професійним вимогам, встановленим законодавством для їх посад та мати свідоцтво, що засвідчує їх відповідність.
Основні етапи реєстрації фінансової компанії
Перший етап – створення юридичної особи в державних органах, яка в подальшому і буде фінансовою компанією.
Другий етап – формування статутного капіталу та замовлення аудиту.
Третій етап – це внесення юридичної особи до Державного реєстру фінансових установ НБУ, для набуття статусу фінансової установи.
На четвертому етапі – ліцензування.
На п’ятому етапі відбувається постановка фінансової компанії на облік в Державній службі фінансового моніторингу як суб’єкта первинного фінансового моніторингу.
Компанія «B&K PARTNERS» супроводжує всі зазначені етапи. Також наша послуга з реєстрації фінансової компанії включає в себе:
- Розробку договору і правил надання фінансових послуг;
- Розробку повного пакету документів по веденню фінансового моніторингу відповідно до норм закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму»;
- Розробку документації по внутрішньому аудиту.
Звертаючись до компанії «B&K PARTNERS», Ви можете бути впевнені, що реєстрація фінансової компанії буде проведена швидко і якісно.